Blog naukowy z Warszawy. Zdobądź wiedzę z języka francuskiego, nauki gry na perkusji...

Jak wybierać swoje cele

Zacznij od przypomnienia sobie odpowiedzi na pierwsze siedem pytań. Przypomnij sobie, czego się dowiedziałeś o samym sobie i co jest dla ciebie najważniejsze. Pomyśl o naukach, jakie wyciągnąłeś, oraz wytycznych, jakie przygotowałeś dla siebie na najbliższy rok. Przypomnij sobie także swój nowy paradygmat i wartości, którym chcesz pozostać wiemy.

Aby rozpocząć dokonywanie wyboru, zajrzyj do całościowej oceny swego życia i odtwórz sposób, w jaki wybrałeś swój obiekt koncentracji. Co będzie dla ciebie najważniejsze w najbliższym roku? Kiedy już odpowiesz na to pytanie i dokonasz powyższego przeglądu, spróbuj uporządkować swoje cele pod kątem ich ważności i wybierz te, które najwięcej dla ciebie znaczą.

Jaką wizję przyszłego roku masz przed oczami pracując nad swoim najlepszym rokiem? Zastanów się nad tym, czego naprawdę pragniesz dla siebie i bliskich ci osób. Rozważ, jakie korzyści tkwią w osiągnięciu najważniejszych celów – zarówno dla ciebie, jak i dla innych. Osiągnięcie których celów będzie miało największe znaczenie dla ciebie i twoich bliskich?

Kiedy już masz za sobą te wstępne przemyślenia, powróć do listy celów, które wyznaczyłeś dla każdej ze swoich ról. Najpierw zakreśl te, które muszą znaleźć się na twojej liście. Następnie policz, ile ich wybrałeś, i zastanów się, jak dużo jeszcze chciałbyś wpisać na listę dziesięciu najważniejszych. 

Kiedy już wszystkie wybierzesz, wypisz je po kolei, żebyś mógł im się dobrze przyjrzeć. Wyobraź sobie, jak w ciągu roku dążysz do osiągnięcia każdego z nich. Jak się będziesz wtedy czuł? Czy będziesz zadowolony z tego, co osiągnąłeś? Czy cele te dadzą ci wystarczająco silną motywację, aby nie spocząć, póki ich nie zrealizujesz? Upewnij się, czy naprawdę podoba ci się to, do czego w końcu dojdziesz. Niczego nie pomijaj. Zastanów się, czy czegoś nie przeoczyłeś – jeśli tak, przemyśl wszystko od początku i dodaj to, co uznasz za istotne.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.