Blog naukowy z Warszawy. Zdobądź wiedzę z języka francuskiego, nauki gry na perkusji...

UZDRAWIANIE MIMO WOLI CZ. II

Zainteresowała się książką o metodzie Silvy. Po przeczytaniu jej, znalazła numer telefonu Silvy i zapisała się na kurs obejmujący dwa weekendy. Z zapisków Luise Owens:

„ W tygodniu pomiędzy dwiema połówkami kursu miałam umówioną wizytę u lekarza. Zlecił kolejne badanie krwi i nie mógł uwierzyć wynikom. Krew była czysta! Kazał powtórzyć badanie, które potwierdziło wynik pierwszego.

Nie mógł zrozumieć, jak można w ciągu tygodnia wyleczyć się z zapalenia wątroby w jego końcowym, śmiertelnym stadium! Ale musiał przyznać, że byłam zdrowa. Pisząc te słowa w rok później jestem zdrowa nadal.” Pierwsza połowa treningu metody Silvy zawiera 12 sesji na poziomie alfa, trwających średnio piętnaście minut każda.

Oprócz technik pogłębiania stanu alfa i rozwiązywania problemów emocjonalnych te „cykle warunkujące” w sposób ukierunkowany mają przeciwdziałać bólom głowy, bezsenności i zmęczeniu.

W jaki więc sposób mogły one zadziałać przeciwko zapaleniu wątroby Luise Owens? Cykle te zawierają pozytywną afirmację pomagającą ci chronić się przed pewnymi chorobami, lecz zapalenie wątroby nie jest wśród nich wymienione z nazwy. Zawierają one wszakże pozytywną afirmację: „Moje ciało i umysł są zawsze w doskonałym zdrowiu”.

Zwracam na to uwagę, aby podkreślić znaczenie stanu alfa i odziaływania pozytywnych myśli. W niezliczonych przypadkach, drobne dolegliwości znikają w trakcie treningów bez stosowania przez ćwiczącego specyficznej metodologii.

Kobieta, od lat cierpiąca na nerwobóle twarzy, informuje grupę w połowie zajęć, że ból ustąpił. Agent ubezpieczeniowy, dopytujący się na każdej sesji w jaki sposób pozbyć się bólów reumatycznych ręki i pokazujący bez przerwy jak to nie może zacisnąć pięści, oświadcza nagle: „Mój ból ustąpił” i demonstruje uczestnikom kursu sprawną dłoń.

Nie oznacza to, że możesz darować sobie metodologię i ograniczyć się po prostu do pozostawiania w stanie alfa. Ale nie załamuj rąk wobec braku specyficznej metodologii zwalczania twego konkretnego problemu, czy to ze względu na skomplikowany charakter schorzenia, czy z powodu niejasnego podłoża psychologicznego dolegliwości.

Zanurz się w stan alfa. Rób to, co ci przyjdzie do głowy. Pozostawaj w stanie alfa przez piętnaście minut. Wyobraź sobie swoją osobę w stanie obecnym. Przesuń obraz w lewo i napraw to, co żle działa. Przesuń obraz dalej w lewo i wywołaj swój obraz w idealnym zdrowiu.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.