Blog naukowy z Warszawy. Zdobądź wiedzę z języka francuskiego, nauki gry na perkusji...

Przywróć rzeczom właściwe proporcje

Jakie miałeś argumenty przed atakiem? W jaki sposób usprawiedliwiałeś samobójcze zapracowanie? Że bez ciebie firma nie dałaby sobie rady? No, teraz muszą, czyż nie? Że nie chciałeś się dać młodszym kolegom? Mając taki cel i działając w taki sposób, sprawiłeś, że najgorsze koszmary stały się rzeczywistością, bo teraz firma będzie musiała znaleźć kogoś na twoje miejsce i niewykluczone, że zajmie je młodszy kolega.

Twoje motywy były może szlachetne, ale krótkowzroczne. Czy szef był u ciebie z podziękowaniami za lojalne wsparcie i poświęcenie zdrowia sprawie przedsiębiorstwa? Wątpię. A jakiż pożytek przynieść ci może sympatyczny nekrolog w gazecie, jeżeli wąchasz stokrotki od dołu?

To jest twoje życie, a czas ucieka ci przez palce niczym piasek. Zanim się spostrzeżesz, dzisiaj zmienia się w jutro. Życie dzieje się każdego dnia, a więc staraj się korzystać z chwili. Uczestniczysz w przedstawieniu na żywo, nie ma żadnych prób.

Osiągnięcie szczęścia jest ważne i nie powinno być odkładane do następnego tygodnia, gdyż następny tydzień dla ciebie może nigdy nie nadejść. Uświadom sobie, że dziś jest naprawdę pierwszy dzień reszty twojego życia. Cenny jest każdy dzień i nigdy nie jest to bardziej oczywiste niż w obliczu śmiertelnej choroby.

Zacznij myśleć o czymś, co było dla ciebie kiedyś ważne: o twojej rodzinie, o przyjaciołach, o podróżach, o wylegiwaniu się na plaży, o hobby. Dokąd odeszły wszystkie te sprawy? Porzuciłeś je i zastąpiłeś pracą i ambicjami, ale to jest niewłaściwe stawianie rzeczy: rządzi głowa, a serce cierpi. Jedynie gdy przywrócisz właściwą równowagę, zabezpieczysz się przed kolejną katastrofalną chorobą.

Kiedy przypomnisz sobie teraz sprawy, które w pracy stanowiły dla ciebie taki problem, uzmysłowisz sobie, jak niewiele one znaczą wobec szansy dożycia do jutra. Problemy stają się zadziwiająco banalne, jeżeli spojrzeć na nie z perspektywy łóżka na oddziale intensywnej terapii.

Przywróć rzeczom właściwe proporcje. Praca nie jest najważniejsza – szczęście i zadowolenie kryją się także w wielu innych aspektach życia, nie powiązanych z nią wcale. Wciąż jeszcze żyjesz. Dano ci jeszcze jedną szansę. Korzystaj.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.