Blog naukowy z Warszawy. Zdobądź wiedzę z języka francuskiego, nauki gry na perkusji...

Praca nad „najlepszym rokiem”

To właśnie w dniu Nowego Roku 1981 narodził się pomysł pracy nad „najlepszym rokiem”, chociaż dopiero w następnym roku zaczęłam prowadzić kursy z tego zakresu. Kiedy usiedliśmy, aby zaplanować najbliższe dwanaście miesięcy, kierowaliśmy się w naszej pracy zdrowym rozsądkiem. Zanim zaczęliśmy myśleć o nadchodzącym roku, wydawało się czymś naturalnym dokonać oceny minionego, 1980, oraz tego, co nas spotkało. Choć spodziewaliśmy się najgorszego, to oboje stwierdziliśmy, że osiągnęliśmy więcej, niż się nam wydawało. Z większym entuzjazmem i wiarą zaczęliśmy odnosić się do samych siebie i do tego, co niosła ze sobą przyszłość – tego rodzaju doświadczenie było zresztą udziałem niemal każdego, kto w ciągu minionych lat uczestniczył w kursie „najlepszego roku”.

Pod koniec dnia każde z nas wymyśliło już sobie ponad setkę celów. Rok 1981 był zdecydowanie najlepszym rokiem dla nas obojga – pobraliśmy się, pobiegliśmy w trzech maratonach, każde z nas rozpoczęło przedsięwzięcia, które kontynuujemy do dnia dzisiejszego.

A jednak na koniec roku nie osiągnęliśmy rewelacyjnych wyników, ponieważ zbyt wielka liczba celów, jakie sobie wyznaczyliśmy, uniemożliwiła nam ich osiągnięcie. Kiedy nadeszła pora podzielenia się tą koncepcją z innymi, wiedziałam już, że stawianie sobie zbyt wielu celów uniemożliwia zrealizowanie przynajmniej połowy z nich! Całe ćwiczenie zostało skrócone tak, aby pomóc nam sformułować dziesięć najważniejszych celów, i trwa obecnie nie więcej niż trzy godziny.

Ale ów pierwszy poranek 1980 roku i cel, jaki sobie postawiliśmy – wzięcie udziału w maratonie – były dla nas początkiem nowej drogi życia. A dzięki temu, że opracowałam odpowiednie ćwiczenia warsztatowe, więcej osób zyskało szansę dokonania podobnej zmiany w swoim życiu: wspólnie doszliśmy do tego, w jaki sposób wykorzystać nasz umysł i poczucie zdrowego rozsądku, aby czerpiąc naukę z minionych lat sprawić, by nadchodzący rok był najlepszy.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.