Blog naukowy z Warszawy. Zdobądź wiedzę z języka francuskiego, nauki gry na perkusji...

POMOC INNYM W LECZENIU

– 1. Zamknij oczy i zwróć je w górę, pod kątem ok. 20° w kierunku linii brwi.

– 2. Powoli zacznij liczyć w myśli od 100 do 1. Odliczaj jedną liczbę co sekundę.

– a. Rozpoczynając od skóry pokrywającej czaszkę, a kończąc na palcach twoich stóp, skoncentruj świadomość na poszczególnych częściach ciała, kolejno je rozluźniając.

– 3. Gdy doliczysz do 1, stwórz i zatrzymaj w wyobraźni obraz siebie jako osoby pełnej energii, młodej, zdrowej i atrakcyjnej.

– a. Zadaj sobie w wyobraźni pytanie: „Dlaczego mam tą dolegliwość fizyczną”? Następnie pozwól, aby myśli dowolnie wędrowały.

– b. Gdy zaczniesz myśleć intensywnie na temat jakiejś konkretnej osoby, wyobraź sobie tą osobę.

– c. Wyobraź sobie, że wzajemnie sobie przebaczacie. Wyobraź sobie, że ściskacie się lub podajecie sobie ręce, uśmiechacie się, kiwacie głowami na znak wzajemnej zgody. Miej dobre samopoczucie po tym wyobrażeniu.

– 4. Powtórz w myśli: „Moje ciało i umysł są zawsze w doskonałym zdrowiu”.

– 5. Potem powiedz w myśli: „Teraz policzę od 1 do 5. Gdy doliczę do 5, otworzę oczy, poczuję się doskonale, w doskonałym zdrowiu, lepiej niż poprzednio”.

– 6. Rozpocznij liczenie. Gdy doliczysz do 3, powtórz w myśli: „Gdy doliczę do 5, otworzę oczy, poczuję się doskonale, w doskonałym zdrowiu, lepiej niż poprzednio.

– 7. Na 5 otwórz oczy i jeszcze raz powtórz w myśli: „Jestem całkowicie przebudzony, czuję się doskonale, w doskonałym zdrowiu, lepiej niż poprzednio”.

Dr Rupert Sheldrake, który jest jednym z wielu naukowców prowadzących badania inteligencji ludzkiej, opisuje zjawisko, które nazywa polem morfogenetycznym. Twierdzi on, iż wszyscy ludzie podlegają działaniu takiego pola. Jest to coś w rodzaju zbiorowej nieświadomości u Junga. Może to być również to, co José Silva nazywa Wyższą Inteligencją. Wstępne badania naukowe sugerują możliwość istnienia takiego pola oraz że może być ono programowane za pomocą ludzkich doświadczeń. Pole takie jest w stanie programować innych ludzi, czyli nas. Tego typu programowanie byłoby identyczne z działaniem naszego umysłu przy leczeniu siebie i pomaganiu innym ludziom. Podaję prostą receptę mentalnej pomocy sobie i innym:

– 1. Należy wprowadzić się w stan alfa.

– 2. W myślach i w słowach wzmocnić pragnienie, wiarę i oczekiwanie udzielenia pomocy.

– 3. Wzmocnić to jeszcze bardziej stosując wizualizację i wyobraźnię. Przyjrzyjmy się tym etapom nieco bliżej.

Najpierw zamykasz oczy, zwracasz je nieco do góry i liczysz wstecz od stu do jednego. Po drugie, w myśli powtarzasz pozytywne stwierdzenia dotyczące twoich oczekiwań. Jeżeli chorujesz, powtórz w myśli swoje oczekiwanie powrotu do zdrowia. Jeżeli choruje ktoś z twoich znajomych lub przyjaciół, powtórz w myśli, że oczekujesz poprawy zdrowia tej osoby. Następnie należy potwierdzić w myśli, że tak się rzeczywiście stanie i że już zaczyna to się dziać. Po trzecie wyobraź sobie obraz tego, co ma nastąpić. Zrób to w dwóch etapach:

– wyobraź sobie aktualny stan chorej okolicy ciała oraz

– wyobraź sobie proces powrotu tej okolicy do stanu normalnego.

Potem możesz zakończyć sesję. Czy może być coś prostszego? Wejście w stan alfa: potwierdzenie pragnienia z wiarą i oczekiwaniem: wyobrażenie stanu aktualnego i wyobrażenie procesu zdrowienia. Całe ćwiczenie zajmie nie więcej niż dwie minuty i nie kosztuje ani grosza. Czyż człowiek nie powinien uczyć się tego już w przedszkolu?

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.