Blog naukowy z Warszawy. Zdobądź wiedzę z języka francuskiego, nauki gry na perkusji...

Ochrona domu – rytułał cz. II

Kiedy usłyszysz grzmoty zapowiadające pierwszą wiosenną burzę, zapal świecę i pozwól się jej palić, dopóki nie przestanie padać deszcz. Później zgaś i schowaj. Zapalaj ją w sytuacjach, gdy czujesz, że coś Ci grozi, napawa lękiem lub niepokojem.

Kiedy przychodzą goście, udekoruj stół lub mieszkanie świecami (koniecznie nieparzystą liczbą). Nie chcę przez to powiedzieć, że wszyscy Twoi goście źle Ci życzą, ale… A nawet jeśli wszyscy są życzliwi, to przecież mogą mieć jakieś swoje problemy, kłopoty, smutki, zapalone świece nie pozwolą im pozostać w Twoim domu. Poza tym na pewno wytworzy to miłą atmosferę i doda nastroju. Możesz się też tu posiłkować symboliką koloru.

Jeśli jesteś mężatką (żonatym), a w Twoim małżeństwie źle się dzieje, sprawdź, czy przypadkiem nie pozostały świece ze ślubu. Gdyby się okazało, że są przechowywane do tej pory, spal je, wcześniej obwiązując obie czerwoną i różową nitką.

Podczas kolacji wigilijnej zapal srebrną, złotą i fioletową świecę, zapewnią one twemu domowi dostatek, miłość i spokój. Jeśli masz w domu obraz przedstawiający postać świętego (dowolnej religii), zapalaj przed nim świecę lub lampkę oliwną prosząc o opiekę i ochronę. Wykonaj przy tym dowolny ochronny gest religijny (przeżegnaj się, złóż dłonie w geście „Namaste”, przyłóż dwa palce prawej ręki, wskazujący i serdeczny, do czoła, oczu i serca itp.), jeśli nie kłóci się to z Twoimi zasadami. A teraz zapalmy żółtą świecę i podążajmy dalej.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.