Blog naukowy z Warszawy. Zdobądź wiedzę z języka francuskiego, nauki gry na perkusji...

Od kiedy czuję się zestresowany, miewam problemy seksualne cz. II

Zachowaniom seksualnym zawsze towarzyszą wyobrażenia o treści seksualnej. Spróbuj podniecić się myślą o wczorajszym obiedzie. Gwarantuję ci, że to niemożliwe. Jest jeszcze gorzej, gdy rozmyślasz o czymś nieprzyjemnym, ponieważ stresująca sytuacja stwarza napięcie fizyczne – a to jest czymś zupełnie przeciwnym do tego, czego potrzebujesz, by osiągnąć aktywność seksualną. Seks nie pojawia się, jeżeli jesteś poddenerwowany czy poirytowany. W takim stanie ludzie nie znoszą dotyku innych, wolą być sami.

Fakt pojawienia się u ciebie problemów seksualnych wskazuje, że albo jesteś wyczerpany fizycznie, albo nie potrafisz przestać myśleć o sprawach wywołujących w tobie stres. Twoje ciało pracuje stale na najwyższym biegu i nie potrafi już powrócić do normy. Wygląda to tak, jakby twój układ nerwowy stał się przewrażliwiony. Stan głębokiego stresu przypomina alergię na problemy. Najmniejsze niepowodzenie czy kłopot natychmiast wywołują „migotanie” całego zespołu reakcji stresowych. Ten sam problem przeszedłby zupełnie nie zauważony, gdybyś był bardziej zrelaksowany.

W taki oto sposób relacje ciało-umysł stają się błędnym kołem, od kiedy pojawił się w tobie stres: problemy pogłębiają stres, stres pogłębia problemy. Masz mniejsze możliwości radzenia sobie i stopniowo one się pogarszają, a nacisk na ciebie, abyś działał, właściwie powiększa się. Tak samo dzieje się w łóżku. Im bardziej starasz się uzyskać erekcję czy orgazm, im silniej się powstrzymujesz, aby nie mieć przedwczesnego wytrysku, tym gorzej ci to wychodzi.

UWAGA. Im więcej siły woli angażujesz w osiągnięcie celu, tym mniejsze masz na to szanse. Seks nie ma nic wspólnego z determinacją, ma natomiast wiele wspólnego z relaksacją i wyobraźnią. Twoje ciało nie może przygotować się do stosunku, jeżeli myśli są rozproszone – nie możesz wtedy skoncentrować się na pieszczotach.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.